Nositelé, s. r. o.

16. 12. 2023 19:00, Malovice

Typ akce
Divadlo
web
http://www.svestkovydvur.cz/
Místo
Švestkový dvůr
Malovice 35, Malovice
zobrazit na mapě

Pohybově-vizuální zpověď o stárnutí lidského těla, křehkosti, kráse a prožitku smysluplnosti vlastní existence. Pod režijním vedením Kateřiny Šobáňové se na scéně v sólové inscenaci Nositelé, s.r.o. představí švýcarský performer Stefan Bütschi.

Kolik dveří za život člověk otevře, kolik prahů překročí, na kolik židlí usedne, než najde pocit bezpečí a klidu? Do kolika očí během života pohlédne, kolik slov ústy projde, kolika těl se bude dotýkat, než uspokojí touhu po blízkosti a intimitě? Co se s člověkem pak stane, když to vše jednoho dne ztratí a náhle se ocitne osamocen v neznámém prostředí?

Lidské tělo je kronikou bytí. Od prvního nádechu se do něho ukládají vzpomínky, které k sobě vážou lidi, místa, situace a emoce. Ačkoli si mnohé z nich člověk „nepamatuje“ vědomě, v těle jsou uložené navždy. S přibývajícím věkem a větší křehkostí těla se mění jejich skutečná kvalita i intenzita a s příchodem stáří na síle získává v těle usazený emoční sediment dávných událostí a reakce na něj. Slabost těla vede k úspornosti pohybů a každodenní jednotvárnosti, přesto síla vzpomínek, či naopak jejich věčná ztráta dávají prostor k nečekaným kombinacím mezi představami a realitou, pohybem a slovem, zvuky a tichem, potřebami a sny.

Inscenace Nositelé, s.r.o. je výsledkem dlouhodobého autorského projektu pod vedením Kateřiny Šobáňové (členky souboru Divadlo Continuo od r. 2008), který byl zaměřen na výzkum pohybu, tělesnosti a expresivity stárnoucího lidského těla.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články