Novoroční koncert: Třeboňští pištci

13. 1. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://vinohrady.evangnet.cz/
Místo
Kostel Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech
Korunní 60, Praha
zobrazit na mapě

Novoroční koncert s Třeboňskými pištci se ponese v duchu 50. výročí jejich existence. Publikum uslyší nejpopulárnější z jejich obsáhlého repertoáru, který společně již tak dlouho tvoří. Flétnový soubor má ve svém repertoáru evropskou renesanční a barokní hudbu, jihočeské lidové písně, latinskoamerický folklór a světové evergreeny. Doprovází je violoncello, kytara, zvonkohra, klavír a bicí nástroje.

Flétnový soubor Třeboňští pištci založili v roce 1974 učitelé a manželé Mgr. Milena Šimečková a Mgr. Václav Šimeček, kteří jej dodnes vedou a vychovávají stále nové členy souboru. Třeboňští pištci hrají na všechny druhy zobcových fléten a doprovází je violoncello, kytara, zvonkohra, klavír a bicí nástroje.

Základem repertoáru je česká a evropská renesanční a barokní hudba. Soubor hraje též jihočeské lidové písně, vánoční písně a koledy, latinsko-americký folklór a oblíbené světové evergreeny. Skladby jsou převážně instrumentální, některé jihočeské lidové písně jsou se zpěvem.

Díky svému širokému repertoáru jsou Třeboňští pištci vítáni nejen na koncertech, ale i na různých festivalech, přehlídkách a při reprezentačních příležitostech. Vystupovali mj. na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov, na plzeňské Portě, na festivalu Okolo Třeboně, na Adventním koncertě České televizi. V červnu 2007 hráli na Velvyslanectví ČR ve Vídni a pak v říjnu v Berlíně (prezentace Jižních Čech). Pravidelně vystupují v třeboňských lázních Aurora.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články