Nu Jazz + support: Mezi patry klid

23. 5. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://punctum.cz/
Místo
Punctum
Krásova 27, Praha
zobrazit na mapě

Newyorská superskupina Nu Jazz vystoupí v pražském klubu Punctum 23. května od 19:30. Jako support vystoupí experimentálně-rapové duo Mezi patry klid.

Nejprogresivnější a nejtajemnější newyorská superskupina Nu Jazz syntetizuje více než deset let šesti jedinečných, ale přirozeně propojených hudebních cest. Někteří členové strávili léta na newyorské experimentální elektronické scéně, zatímco jiní zasvětili většinu svého hudebního života tomu, čemu lidé říkají "jazz". Navzdory rozdílným vlivům všechny spojuje hluboké uznání pro hudební hranice, které ještě nebyly prozkoumány, a vytvářejí to, co se vymyká žánrovým omezením.

Umělci tvořící kolektiv Nu Jazz vystupovali po celém New Yorku, Spojených státech i ve světě se svými skupinami, jako jsou Deli Girls, Murderpact, CGI Jesus, Ex Wiish, Beshken, Wrens a The Beak Triol, a sdíleli festivalová pódia s velikány, jako jsou Jaimie Branch, Tomoki Sanders, Leya, Poncili Creacíon, Aquiles Navarro z Irreversible Entanglements a mnoho dalších. Jejich debutová deska Vol. I kombinuje zvuk newyorského elektronického hardcoru, nespoutanou volnou improvizaci a techniky modulární syntézy založené na samplech, které ovlivnil jejich spolupracovník a klávesista Jason Lindner z Bowieho Blackstar Orchestra. Rozsáhlé elektronické zvukové krajiny, nadpozemské vokální textury a otevřená improvizace ponořená do syrové punkové rozmáchlosti odlišuje Nu Jazz od ostatních.

Členy kapely jsou Dan Orlowski (Deli Girls) – zpěv, Kevin Eichenberger (The Beak Trio / CGI Jesus) – baskytara, John Bemis (Murderpact) – bicí, Ben Shirken (Beshken / ex Wiish) – elektronika, Ryan Easter (Wrens / The Trap Music Orchestra) – trubka a Jason Lindner – klávesy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články