O brutalismu a tak

15. 7. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.muzeumpolicie.cz/
Místo
Muzeum Policie ČR - před vstupem do zahrady
Ke Karlovu 1, Praha
zobrazit na mapě

Komentovaná procházka s koncertem v Kateřinské zahradě (víc informací níž).

Pražské brutalistické stavby 70. a 80. letech 20. století – v čem spočívají jejich technická a umělecká specifika a neobvyklá krása? Účastníci procházky se seznámí s administrativními i technickými budovami v okolí Nuselského mostu – s nenápadně nápaditou stavbou Centrální kotelny od Karla Pragera a dalšími ukázkami tohoto pro někoho kontroverzního architektonického stylu. Například s modrou Teplotechnou od architektky Věry Machoninové nebo s mohutnou stavbou Centrálního dispečinku Dopravních podniků od manželů Růžičkových, odkud se nám naskytnou nevšední výhledy. Historička umění Markéta Čejková účastníkům přiblíží pojem brutalismu v architektuře, otevře téma bourání versus památková ochrana a neopomene představit umělecká díla, která na brutalistickou architekturu navazují.

Na konci procházky je možné nahlédnout do výjimečně dochovaného barokního interiéru kostela sv. Kateřiny.

Důležité informace:

  • Sraz: před vstupem do zahrady Policejního muzea (Ke Karlovu 1)
  • Průvodkyně: Markéta Čejková
  • Článek Markéty Čejkové o historii a současnosti brutalismu na webu Open House Praha.
  • Procházka se uskuteční i za lehkého deště. V případě mimořádně nepříznivého počasí se procházka ruší (informace SMS zprávou), vstupné dostanou účastníci zpět na účet.
  • Na procházku navazuje od 20:00 koncert Orchestru Berg v Kateřinské zahradě. Vstup volný, rezervace míst je nutná – zde
  • V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční od 20:15 v kostele Nejsvětějšího Salvátora (v areálu Klementina, vstup naproti Karlovu mostu).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články