Obraz ženy / Origin of Clouds / Sólo

5. 4. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://divadlonaorli.jamu.cz/
Místo
Divadlo na Orlí
Orlí 19, Brno
zobrazit na mapě

Komponovaný večer, který přinese dvě díla věnující velkou pozornost hudební kompozici a dramaturgické výstavbě.

Sólo Barbory Šimové Obraz ženy tematizuje fungování sociální konstrukce genderu. Jaké by to bylo být něčí trofejí? Doplněk hodící se k výzdobě domácnosti. Domov, jehož útulnost a řád vytváří výhradně žena. A je to její jediné místo působení, jediné místo realizace. Ale pravidla určil někdo jiný. Místo, které nemůže opustit, pokud se cítí nedoceněná, nedostatečně hodnocená – tak jak může její manžel opustit svou práci. Domácnost vyžaduje její neustálou pozornost. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Ale to je v pořádku. Protože tohle je prostor, pro který byla stvořena. Jaké by to bylo stát se nábytkem?

Inscenace Origin of Clouds aneb co znamená v něco věřit Moniky Štolcové a Jiřiny Krásové diváky ponoří do melodické a světelné epopeje o víře a sdílené důvěře. „Prázdný nekonečný prostor. Společný čas. Světlo. Jak můžeme vtisknout do hmoty to, co nevidíme, nemůžeme nahmatat, ale někde v skrytu v nás to cítíme?“

Sólo
Různé ženy jako aktérky performance. Jejich prezence / absence na scéně. Jedna žena, několik žen. Autorské sólo o různých polohách žen. Jejich tělo a tělesnost utvářející se v čase, s materiálem, s diváky. Mají alespoň něco společného?

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články