Od traumatu k naději

21. 6. 2024 19:30, Brno

Typ akce
Ve měste
web
https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz/
Místo
Amfiteátr Kraví hora
Kraví hora, Brno
zobrazit na mapě

Od snahy rychle zachránit celý svět ke zkušenosti, že teprve uzdravení vlastního traumatu působí léčivě na okolí. Od chytrosti k moudrosti. Od karambolů k poznání, že pro druhé tu může být jen ten, kdo zná své zdroje a pravidelně z nich čerpá. Umění být: od traumatu k naději. Letošní ročník Meeting Brno pokračuje v tradici zahajovací diskuze, která otevře hlavní téma festivalu. Diskuzi se čtyřmi výjimečnými hosty – lékařkou Rolou Hallam, filozofkou Alicí Koubovou, influencerem Karlem „Kovy“ Kovářem a Marcelou Murgašovou – budou moderovat Martina Viktorie Kopecká a David Macek. Večer bude pokračovat afterparty. Na místě bude možné zakoupit občerstvení.

Rola Hallam, lékařka a zakladatelka humanitární organizace CanDo, která podporuje zejména místní a v první linii působící zdravotníky a humanitární pracovníky ve válkou zničených zemích tak, aby se pomoc dostala k lidem účinně a co nejrychleji. Rola Hallam vystupuje na světových diskuzních fórech (Women in the World, Google's Zeitgeist Minds, Hindustan Times Leadership Summit) a stala se klíčovou osobností v péči o psychické zdraví lidí pomáhajících zraněným ve válečných konfliktech.

Alice Koubová, filozofka a matematička. Alice Koubová prohlubuje spolupráci mezi vědou a uměním. Zabývá se společenským a kulturním kontextem otázek, jak hodnotíme sílu, slabost, zranění, bezmoc či historická a společenská traumata. Působí na Filozofickém ústavu Akademie věd ČR a na Akademii múzických umění.

Karel „Kovy“ Kovář, influencer, moderátor a autor populárních videí. Ve své tvorbě se věnuje aktuálním společenským či politickým tématům.

Marcela Murgašová, výkonná ředitelka Nadace Blížksobě. Absolvovala řadu psychologických výcviků (Gestalt výcvik pro pomáhající profese, výcvik pro kouče Positive Intelligence, výcvik Trauma informed leadership for women). Pořádá kurzy mindfulness a meditace. Vede rovněž kurz Trauma respektující přístup v řešení náročného chování dětí pro učitele.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články