Okřídlení

16. 6. 2024 16:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
https://www.ngprague.cz/o-nas/budovy/veletrzni-palac/
Místo
Veletržní palác - Korzo
Dukelských hrdinů 47, Praha
zobrazit na mapě

Durativní choreografická událost oslavující bohatství lidské rozmanitosti.

I uprostřed hlubokých výzev přetrvávají v každém člověku určité schopnosti a možnosti. Ty se mohou projevit jako jiskry kreativity, záblesky emocionálního spojení nebo okamžiky jasnosti vzdorující omezením, kterým jsou lidé nuceni čelit. V tapiserii lidské zkušenosti slouží jako svědectví o složité a mnohovrstevnaté povaze. Jsou připomínkou, že bez ohledu na rozsah individuálního omezení v lidech existuje vrozená schopnost vyjádření, spojení a jedinečných forem přispění k proměnlivosti světa kolem. Právě proto je jejich rozpoznání a péče o ně tak důležitá. Tím, že se na ně člověk zaměří, může kultivovat prostředí, které umožní využít jejich jedinečný potenciál.

Okřídlení jsou metaforou schopnosti lidského ducha překonat omezení a povznést sebe sama do stavu odolné křehkosti. Zdůrazňují pozitivní a inspirativní aspekty lidské existence. Jsou to chvíle, kdy má člověk pocit, že mu narostla křídla. Chvíle, jejichž oslava je podporou inkluzivnější a soucitnější společnosti, která si cení bohatství lidské rozmanitosti.

Dílo je součástí Dance Well, evropského projektu podpořeného programem EU Kreativní Evropa, zaměřeného na tanec pro lidi s Parkinsonovou nemocí či podobnými poruchami mobility. Projekt je zároveň určen i všem těm, kterým leží na srdci péče o sebe i společenskou soudržnost. Komunita Dance Well se pravidelně setkává na lekcích vedených speciálně vyškolenými profesionálními umělci současného tance. Okřídlení jsou dalším krokem této umělecké aktivity. K tvorbě choreografického díla byl přizván choreograf a tanečník Jaro Viňarský.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články