Ondřej Michálek: Deep Love

7. 3. 2024 - 10. 4. 2024, Praha

Typ akce
Výstava
web
https://www.gramprague.cz/
Místo
Gram
Záhřebská 23/25, Praha
zobrazit na mapě

Výstava Deep Love představuje kolekci výjimečných obrazů od autora Ondřeje Michálka, známého také jako Mio. Tento koncept spojuje umění s hlubšími myšlenkami o současném světě a zároveň přináší podporu pro organizaci Seaspiracy a ochranu oceánů.

Mio ve své tvorbě upřednostňuje vyjádření silné lidské emoce lásky, která může být cílena k různým objektům a subjektům. Jeho práce se vyznačuje kresebným pojetím, figurativností a dynamikou, přičemž linka hraje klíčovou roli v každém jeho obraze, vycházející přímo z jeho fantazie a znalosti anatomie. Mio věří, že umění by mělo být jakýmsi vyvažujícím prvkem ve společnosti, odrážejícím nejen autorův vnitřní svět, ale také vyvolávajícím kladné emoce a alternativní pohledy.

Jeho práce nese název Deep Love (Hluboká láska), což je slovní hříčka spojující pocit lásky s tématikou moří a oceánů. Právě tento název evokuje hloubku emocí a prostředí, které Mio skrze své umění zkoumá a ztvárňuje. Prostřednictvím své tvorby se snaží ukázat krásu moří a zároveň upozorňovat na jejich ohrožení.

Datum vernisáže: 20. březen

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články