Ondřej Vyhnánek: Komentovaná prohlídka výstavy Totem

10. 9. 2024 16:00, Praha

Typ akce
Výstava
web
https://www.loosovavila.cz/
Místo
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha
zobrazit na mapě

Winternitzova vila přináší jedinečnou možnost zúčastnit se komentované prohlídky výstavy Totem, kterou povede její autor, umělec Ondřej Vyhnánek. Kurátorkou výstavy je Kristýna Jirátová. Výstava nabízí fascinující průnik do světa mytologie a současných kultů skrze keramické plastiky a mozaiky.

Součástí výstavy bude i slavnostní křest limitované edice výstavní brožury, kterou si účastníci budou moci zakoupit jako první. Brožura bude originální vzpomínkou na tuto výstavu.

Po skončení prohlídky budou mít účastníci možnost prozkoumání dalších prostor vily a setkat s umělcem a kurátorkou třeba nad sklenkou prosecca, které dostanou ke vstupence.

Ondřej Vyhnánek prošel pod jménem X-Dog domácí graffiti scénou, aby následně dospěl ke svému originálnímu stylu nejen na poli malby, ale také keramické plastiky a mozaiky. Právě keramické objekty jsou základem výstavy s názvem Totem, jejíž hlavní část se odehraje v zahradě Winternitzovy vily. Jeho tvorba je ovlivněna různými inspiračními zdroji, včetně jihoamerické kultury, pop artu a komiksu, jeho díla jsou známá svou kombinací vážnosti a ironie, balancováním na hranici kýče a hlubokým zájmem o lidskou existenci a budoucnost.

Zcela nová díla, vytvořená pro tuto výstavu, prohlubují umělcův dlouhodobý zájem o věčná témata života a smrti, prozkoumávaná nyní skrze náměty mytologického i současného uctívání kultů/totemů. Slučování historického se zcela aktuálním je trvalou součástí autorovy práce, stejně jako nezbytná koexistence vážnosti, ironie a nadsázky a záměrné balancování na hranici kýče. Totemická zvířata starodávných kultů se na výstavě setkají s kulty současného komiksového či digitálního světa a zavedou diváka na posvátná místa s objekty vyvolávajícími nespočet otázek i do skrytých zákoutí s díly humorně surreálními.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články