Open House Brno 2024

18. 5. 2024 - 19. 5. 2024, Brno

Typ akce
Festival
Místo
Brno – různá místa
Brno, Brno
zobrazit na mapě

Festival Open House Brno posedmé otevře brány desítkám budov a prostorů v Brně. Lidé budou moci zdarma navštívit a prohlédnout si architektonicky cenné historické paláce a reprezentativní vily, projít si moderní designové kancelářské prostory, prozkoumat významné průmyslové budovy, nebo si užít výhledy na město z výškových budov. Open House je největší světovou architektonickou akcí, která se koná ve 42 městech. Festival láká každým rokem desítky tisíc návštěvníků, a to nejen z řad obyvatel České republiky, ale i ze zahraničí.

Hlavní myšlenkou festivalu Open House Brno je nabídnout lidem možnost, aby si prohlédli město z nových perspektiv či vstoupili na místa, kam je to jindy nemožné. Cílem je ukázat Brno tak, jak ho ani jeho obyvatelé neznají, a přivést lidi k místům, projektům a nápadům, které město aktuálně definují a jsou odkazem i do budoucnosti. Během jednoho víkendu se volně a zdarma otevírají široké veřejnosti běžně nepřístupné budovy a objekty.

Festival se poprvé uskutečnil v gesci Spolku Kultura & Management ve spolupráci s TIC Brno 14. dubna 2018. Od roku 2020 je TIC Brno generálním partnerem festivalu.

Aktuální informace je možné sledovat na oficiálním webu akce.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články