Orbit

12. 12. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.cafevlese.cz
Místo
Café V lese
Krymská 273/12, Praha
zobrazit na mapě

Orbit je dream popový projekt 26letého producenta a skladatele Marcela Heyma, pro který je typická směs syrových akustických zvuků spojených se syntezátory. Orbit v tvorbě kombinuje výjevy ze života na venkově s touhou po vyšším účelu. V sedmnácti letech získal Marcel se svou první rockovou kapelou, kterou založil společně se svým bratrem Patrickem, zkušenosti na mezinárodní scéně. Už jako teenageři vystupovali v Šanghaji, Los Angeles, Londýně a také na velkých festivalech v Německu. Když se Marcel ve svých dvaceti letech stal hudebním producentem a přestěhoval se do Berlína, uvědomil si, že v hluku metropolitní džungle štěstí najít nemůže. Jen několik týdnů poté, co z velkoměsta utekl zpět do malého rodného města, spustil první vlastní hudební projekt vycházející z jeho kořenů. Jak říká: „Na severu Německa je nebeské místo mezi lesy, širými poli a pláží u řeky. Zde jsem vyrůstal se svými přáteli, spoustou holek a kluků, kteří se znají ze školy a rozhodli se spolu zůstat.“

Šest měsíců po debutovém EP Perspectives měl Orbit své první živé vystoupení společně s přáteli a kolegy Morlinem Baginskim a Nilsem Oswaldem. Nahrávka ze studia Tonstudio Tessmar v Hannoveru vyšla v říjnu 2020. Nejednalo se však o zářivý nový produkt hudebního průmyslu. Místo toho se Orbit stále více měnil na multidimenzionální prostor pro kreativitu a skutečnou online i offline komunitu. Bez pomoci větších hudebních společností vytvořili Marcel a jeho přátelé kolektiv, který realizuje různé druhy projektů, uměleckých děl, videí a ručně vyráběných produktů.

Na jaře 2021, spolu s vydáním nejnovějšího alba Summer Someday, vyzval Orbit své fanoušky, aby pomohli uspořádat koncerty ve svých městech. O pár měsíců později Marcel a jeho přátelé odehráli přes 20 vystoupení na soukromých festivalech, v lesích a na zahradách po celé zemi. Z turné se rychle stala expedice do hloubky německé nezávislé kultury a hnutí skutečného lidského spojení.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články