Otevřeně o Praze: Adaptace na klimatickou změnu

29. 11. 2023 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://krenovka.cz
Místo
Krenovka
Husitská 22, Praha
zobrazit na mapě

Lidstvo se nachází v éře klimatické změny, kterou vyvolalo svým jednáním v průběhu posledních sta let. Nelze ještě dohlédnout všech jejích důsledků, ale je jisté, že zásadně ovlivní planetu a život na ní. Mnohé z projevů již nyní lidstvo zakouší na vlastní kůži. S ohledem na to, že je současná společnost urbanizovaná, bude pro ni zásadní, jak bude schopna uzpůsobit život ve městech měnícím se klimatickým podmínkám. Jaký je aktuální plán Prahy na zmírnění dopadů klimatické změny a jaké kroky podniká pro zlepšení odolnosti města vůči extrémním klimatickým událostem jako jsou například povodně nebo vlny horka? Návštěvníci mohou dorazit na poslední letošní debatu z cyklu Otevřeně o Praze.

Video záznam z akce zajišťuje mediální partner debaty, portál estav.tv.

Program bude sestávat ze tří bloků: první úvodní část bude věnována seznámení s celou problematikou; následovat bude moderovaná debata 4 panelistů, a celý večer ukončí blok určený dotazům veřejnosti.

Panelisté:

  • Ing. Jana Komrsková je náměstkyní primátora hlavního města Prahy zodpovědnou za životní prostředí a klimatický plán, a je také předsedkyní Výboru pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí Zastupitelstva hlavního města Prahy. V letech 2018–2022 byla 1. místostarostkou městské části Praha 10, předtím působila v oblasti evropských programů.
  • Mgr. Petra Kolínská pracuje jako ředitelka (v pověření) kanceláře Zeleného kruhu, kde koordinuje projekt Měníme klima v legislativě pro naše obce a města. V letech 2016–2018 byla radní pro územní rozvoj hlavního města Prahy a náměstkyní primátorky. V letech 2007–2014 pracovala ve Státním fondu životního prostředí, mj. jako ombudsmanka programu Zelená úsporám.
  • Ing. arch. Anna Vinklárková působí v organizaci Arnika coby odbornice kampaně „Praha – město pro život“. Soustředí se na informování a zapojování veřejnosti, Metropolitní plán, budoucnost velkých brownfieldů či problematické rozhodování úřadů. Věnuje se též problematice stavebního zákona, možnostem adaptace na klimatickou změnu či výzkumu participativního bydlení v ČR.
  • RNDr. Michaela Pixová, Ph.D. vyučuje mj. na Katedře sociologie FSV UK. Jako aktivistka a publicistka se zaměřuje na restrukturalizaci měst, sociální hnutí, feminismus, environmentální krizi a sociálně-ekologickou transformaci. V roce 2010 stála u zrodu o. s. PragueWatch, kritické mapy městských proměn Prahy, a byla také aktivní členkou umělecko-aktivistické skupiny Guma Guar.

Debatu moderuje Michal Šedivý za Open House Praha.

Praktické informace:

  • Místo konání: Čítárna Unijazz, adresa Husitská 42/22, Praha 3-Žižkov
  • Akce je součástí cyklu debat na témata týkající se rozvoje Prahy.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Z kapacitních důvodů je ideální se na akci zaregistrovat předem, účastníkům pak budou garantována vyhrazená místa a vybrané prostředky napomohou k realizaci dalších aktivit Open House Praha, z. ú.. Na akci je ovšem možné dorazit i bez registrace, ale v takovém případě není možné garantovat místa k sezení.
  • Na akci organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde. Pokud si někdo nepřeje, aby byla jeho tvář v obraze, nechť si pak prosím sedne za kameru.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články