P/\ST + Taskent + Rekreace

23. 3. 2024 20:00, Tachov

Typ akce
Koncert
Místo
Kiwi Bar
Husitská 53, Tachov
zobrazit na mapě

Na pódiu se představí celkem tři kapely – P/\ST, Taskent a Rekreace – a po nich začne DJs party v rytmu drum and bass.

Pražské duo P/\ST jde záměrně proti proudu domácí rapové scény a na její myšlenkovou vyprázdněnost nabízí lék v podobě vynalézavých i surreálných textů. Ivo Sedláček a Dan Kranich se potkali na pražské DAMU a v roce 2019 skončili na druhém místě v hitparádě pro nové naděje domácí hudební scény Startér na Radiu Wave. Debut Expedice do vnitrobloku se setkal s vřelým ohlasem, stejně jako jejich energické koncerty a dovedl je až k nominaci na cenu Vinyla v kategorii objev roku. „Rapové duo čapne pod krkem a chytí do svého flow a temných beatů. Objev Besedy, uhranutí, úkaz, který budu rozdýchávat dlouho,“ napsala po jejich vystoupení na Besedě u Bigbítu Veronika Miksová na Full Moon Zine.

Mimo jiné kapela složená ze dvou divadelníků (oba jsou herci a Ivo Sedláček zároveň pracuje jako skladatel scénické hudby) obdržela v roce 2020 Cenu divadelní kritiky za hudbu roku v inscenaci Šílený Herkules, ze které vzniklo album HYBRIS. V roce 2022 pak vytvořili originální soundtrack k inscenaci Smutek sluší elektře v Národním divadle Brno a tamtéž ho pravidelně hrají živě.

Kapela pravidelně koncertuje po celé republice a na Slovensku. Má za sebou desítky koncertů od malých klubů a festivalů až po ty největší jako je Beseda u Bigbítu, Pop Messe nebo Pohoda.

Taskent – autorská tvorba Tomáše Didunyka a Petra Schovánka (Shizzle Orchestra, Malej Péťa) nabízí prostřednictvím konceptuálního alba sérii příběhů / případů sociálního detektiva Kazue Kahoru, detektiva, který se beznadějně snaží vyřešit případy smutku, samoty, odcizení a lásky. Dokumentární detaily případů, které řeší, autentické zvuky a obrazy versus specifické elektronické beaty a dechové nástroje. Naživo je doprovází bicí a baskytara.

Rekreace, „nově“ vzniklá kapela inspirovaná R’n’B, funkem, folkem, popem, jazzem, s českými texty. Zpěvák a textař Pavel Podzimek, bubeník Jan Belada, baskytarista Petr Podzimek a violoncellista Adam Bláha. V února 2023 kapela vydala svou první studiovou nahrávku nazvanou V uších mír.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články