Pacifickou hřebenovkou natěžko i nalehko

23. 2. 2024 20:00, Valašské Meziříčí

Typ akce
Ve měste
web
https://www.kzvalmez.cz/
Místo
Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí
Komenského 1, Valašské Meziříčí
zobrazit na mapě

Cestovatelský stand-up Lucie Kutrové a Pavla Sabela. Diváky čekají dva různé přístupy k dálkovým trasám a dva různé pohledy na balení. Pacifická hřebenovka, Continental Divide trail, Tour du Mont Blanc nebo nějaké evropské traily? Co je na cestu potřeba? Jaké jsou výhody a nevýhody cestování s malým batůžkem? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví cestovatelé ve své show.

Lucie Kutrová
Narodila se v Havířově a vyrůstala v malém městě Petřvald u Karviné. Cestuje po světě a plní si to, co si napsala na seznam přání, tzv. bucket list. Prošla Pacific Crest Trail z Kalifornie přes Oregon a Washington až ke kanadským hranicím. Trasa stezky měří 4 260 km a je považována za jednu z nejkrásnějších stezek na světě. K tomu spoustu krásných tras v Evropě (např. Svatojakubská pouť, Tour de Mont. Blanc, Alta Via1) a také Stezku Českem (2000km). Vyšly jí knihy 151 dní Pacifickou hřebenovkou, 151 dní po evropských stezkách a 151 příběhů na Stezce Českem. Nyní nově vydala Bucket List pro lidi, co by si také rádi sepisovali své sny. Píše blog www.holkasbucketlistem.com, a žije na instagramu @holka_s_bucket_listem_luca. Spolu s přáteli založila neziskovou organizace Pomáhej s Marvelem, která se snaží pomáhat útulkům, jež se starají o opuštěná, nemocná a zraněná zvířata. Sem vkládá nemalou část výdělku z prodeje svých knih, přednášek a dalších aktivit.

Pavel Sabela
Obyvatel Frýdku-Místku. Hiker, který zdolal tři nejznámější stezky v Americe. Appalachian Trail, dvakrát Pacific Crest Trail (PCT) a také tu nejdelší – Continental Divide Trail (CDT) čítající necelých pět tisíc kilometrů dlouhý výšlap. Dále přešel Arizona Trail, GR 20, která prochází ostrovem Korsika, trail GR223, jež vede po obvodu ostrova Menorca, trasu z Ubľa (hranice Ukrajiny a Slovenska) do Frýdku Místku, absolvoval Stezka Českem severní část – tam a zpět 2000 km… a dále spoustu kratších stezek, hlavně v Beskydech.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články