Pavla Marianová + Zdenka Tichotová

9. 10. 2024 19:00, Plzeň

Typ akce
Koncert
web
https://mestanskabeseda.cz/
Místo
Měšťanská beseda - Malý sál
Kopeckého sady 13, Plzeň
zobrazit na mapě

Dvojkoncert dvou folkových osobností, Pavly Marianové a Zdenky Tichotové, proběhne v Měšťanské besedě 9. října 2024 od 19:00.

Zdenka Tichotová
Zdenka Tichotová, která v roce 2024 slaví významné životní jubileum, byla téměř půl století tváří i hlasem folkové skupiny Spirituál kvintet. Posluchači si její projev mohou pamatovat také ze skupiny Brontosauři, ve které byla po boku bratrů Jana a Františka Nedvědových sólovou zpěvačkou po celou dobu existence této folkové skupiny.

Posluchači uslyší řadu známých i méně známých písniček – především takových, ke kterým má Zdenka Tichotová silný a dlouhodobý osobní vztah. Tentokrát to ale – na rozdíl od předchozích let – bude ve velmi komorním podání, tj. s doprovodem jediné kytary, na kterou bude hrát její dlouholetý kolega ze Spirituál kvintetu Jiří Holoubek.

Pavla Marianová
Folkovému publiku je známa především jako zpěvačka se sametovým altem, kterým už desítky let doplňuje koncerty a hudební alba folkově-renesanční skupiny Klíč (jejíž je Pavla zakládající členkou). Pavla sama je navíc i držitelkou ocenění Osobnost českého Folku a Country, což ji řadí mezi stejnou cenou ověnčené muzikanty, jakými jsou např. Robert Křesťan, Wabi Daněk, Pavlína Jíšová, Pavel Žalman Lohonka.

Kromě skupiny Klíč se však Pavla již mnoho let aktivně věnuje i svojí vlastní autorské šansonově laděné tvorbě – a výběr z těchto písní (v provedení se studiovou kapelou) představila i divákům, a to na svém druhém sólovém CD albu nazvaném Radosti… Bolesti… (vydaném k jejímu kulatému životnímu jubileu v roce 2015).

Na koncertech se Pavla jednak sama doprovází na akustickou kytaru, ovšem ke svému pódiovému vystupování si pro většinu skladeb navíc přizvala i svého kolegu z kapely Klíč – kytaristu Jana Jandu.

V závěru večera si obě dámy navíc zazpívají i společně za doprovodu obou kytaristů. Pro tohle zcela nevšední koncertní finále mají připraveno několik písní z repertoáru jejich „domovských“ kapel, tedy skupiny Klíč a Spirituál kvintetu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články