Pestilence + Carnation + Bodyfarm

7. 4. 2024 19:00, Jaroměř

Typ akce
Koncert
Místo
Nároďák Jaroměř
Národní 54, Jaroměř
zobrazit na mapě

V rámci turné s názvem Black Death Over Europe Tour vystoupí v Jaroměři holandské kapely Pestilence a Bodyfarm a belgičtí Carnation.

Pestilence za sebou od svých thrashmetalových začátků až po vlivnou deathmetalovou transformaci zanechali nesmazatelnou stopu na světové metalové scéně, která zahrnuje alba jako Consuming Impulse (1989) nebo Testimony Of The Ancients (1991). Po vydání zatím posledního přelomového alba Exitivm v roce 2021, nyní lákají fanoušky oznámením o nadcházejícím desátém studiovém albu, které ponese jméno Portals. Zakladatel a kytarista Patrick Mameli, jediný původní člen, vede kapelu dynamickou odyseou a upevňuje její status průkopníků progresivního death metalu. Ačkoliv kapela během svého fungování prošla dvěma rozpady a reuniony a nedávno i další personální změnou, kdy Roel Käller z Mayan nahradil na pozici baskytaristy Joosta van der Graafa, je tato holandská legenda jednou z nejzásadnějších deathmetalových kapel od svého vzniku v roce 1986. Black Death Over Europe Tour slibuje nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky deathmetalového žánru.

Carnation, deathmetalová mašina, strávila posledních deset let oživováním žánru, přičemž dovedně vyvažovala autenticitu staré školy se svěžím přístupem. Jejich třetí čerstvé album Cursed Mortality se pouští na experimentální území a znamená pro kapelu znovuzrození – s novým vizuálním přístupem i logem. Tato další kapitola, která je pokračováním jejich bohaté kariéry, navazuje na úspěšnou cestu ve jméně neúprosné surovosti a drtivé preciznosti s kritikou uznávanými alby Chapel of Abhorrance (2018) a Where Death Lies (2020). Evoluce Carnation přesahuje hudební rámec a jejich odvaha vystoupit z komfortní zóny signalizuje začátek nové vzrušující kapitoly těchto belgických obchodníků s deathem.

Další vrstvu brutality na turné přidají Bodyfarm, kteří v nové čtyřčlenné sestavě představí své páté album Ultimate Abomination. Tato holandská deathmetalová síla, která vznikla v roce 2009, začínala jako kapela orientovaná na starou školu a klasiku. Navzdory změnám v sestavě, včetně tragické ztráty zakladatele Thomase Wouterse v roce 2019, zůstávají Bodyfarm věrni své základní etice, ale nebojí se ani posouvat svůj styl a do večera našlapaného deathem vnesou s novou deskou i špetku black metalového vlivu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články