Po stopách ježka v kleci

13. 2. 2024 17:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.narodni-divadlo.cz/cs/nova-scena
Místo
Nová scéna Národního divadla - na piazzetě
Národní 1393/4, Praha
zobrazit na mapě

Výprava do Stínadel s Prahou procházkovou.

V dalším pokračování pátrání po tajemných Stínadlech z románů Jaroslava Foglara se tentokrát účastníci vydají do křivolakých uliček v okolí zrušeného kostela svaté Anny. Zatímco budou míjet záhadné vzkazy psané křídou po zdech, poví si opět něco o pražských reáliích, které všímavý spisovatel přezdívaný „Jestřáb“ zakomponoval do svého legendárního díla.

Na procházce se účastníci dozví, jestli existovaly skutečné předobrazy Rychlých šípů, jak to bylo s ježkem v kleci a kde najdou ježka na domovní fasádě, kde mohou hledat „Rozdělovací třídu“ a „Svatyni uctívačů ginga“, zda se nachází v Praze opuštěný kostel s podzemní hřbitovní chodbou a kde se natáčel Bočanův seriál Záhada hlavolamu.

Praktické informace:

  • Sraz: na piazzetě Nové scény Národního divadla poblíž tramvajové zastávky Národní divadlo
  • Doba trvání: cca 2 hodiny
  • Průvodce: Dagmar Winklerová.
  • Na místě lze zakoupit vstupenky pouze pokud nebyla naplněna kapacita vycházky – je nutné kontaktovat pořadatele ke zjištění aktuální situace.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vycházku v případě malého zájmu, o zrušení vycházky budou účastníci se vstupenkou informováni a peníze jim budou vráceny zpět na účet.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články