Pohádka pro odvážné

8. 4. 2024 16:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadlox10.cz/cs
Místo
Divadlo X10
Charvátova 39/10, Praha
zobrazit na mapě

Hluboko v magických lesích žije přízrak, který vábí kolemjdoucí, okouzluje je a následně přebírá kontrolu nad jejich tělem. Pohádka vyprávěná bez jediného slova, vše řečeno jen skrze pohyb. Příběh jedince, který se vydal na cestu za dobrodružstvím, na výpravu plnou bytostí schovávajících se ve stínech. Tam, kde nebezpečí číhá za každým rohem a kde člověk nikdy neví komu může věřit. Zvládne hrdina příběhu tento souboj s nadpřirozeným světem? Sám určitě ne. Bude potřebovat pomoc. A proto hledá odvážlivce, kteří se postaví strachu a zlu. Nebojácné jedince, kteří vyhrávají nad sebou samými a mění špatné konce na šťastné.

Vhodné pro diváky od 6 let.

Andrej Lyga
Andrej Lyga je absolventem magisterského studia HAMU, oboru Nonverbální divadlo pod vedením Radima Vizváryho. Během studia vytvořil se Šimonem Pliskou, Lukasem Blissem Blahou a Václavem Wortnerem improvizační uskupení „My kluci, co spolu chodíme“, které se specializuje na free-formové improvizace, mimo jiné i pro dětské publikum. Dále spolupracuje se souborem Tantehorse, Studiem Damúza a dalšími. Od roku 2022 je také členem souboru Losers Cirque Company.

Za svůj první sólo projekt Pohádka pro odvážné byl nominován za mimořádný performativní výkon na Ceny Thálie 2023 v oboru Alternativní divadlo, a také v kategorii Talent roku v rámci Cen divadelní kritiky 2023.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články