Poliklinika Lesná

19. 5. 2024 09:00, Brno

Typ akce
Ve měste
Místo
Poliklinika Lesná - před hlavním vstupem
Halasovo nám. 597, Brno
zobrazit na mapě

Poliklinika v blízkosti Halasova náměstí představuje významnou součást občanské vybavenosti sídliště Lesná. Montovaná stavba zasazená do svažitého terénu byla vybudována mezi lety 1968–1974 podle návrhu architektky Libuše Kopřivíkové. V důmyslném prostorovém rozvržení nízkopodlažního zdravotnického zařízení se uplatňuje dvojice atrií, která provzdušňují jeho hmotu a přivádějí do jeho nitra přirozené světlo. Důraz kladený na „vzdušnost“ a „prosvětlenost“ stavby je patrný také z pojetí centrální haly s hlavním schodištěm.

Na současné podobě polikliniky se odráží nedávno provedená rekonstrukce (2017–2019), během které byl modernizován plášť budovy a některé vnitřní prostory. Novým citlivě navrženým interiérem se pyšní vstupní hala s recepcí a pediatrické oddělení s nově zřízeným dětským koutkem.

Objekt si do současnosti zachoval svou původní uměleckou výzdobu. Hlavní vstup do polikliniky je opatřen bronzovou plastikou Srdce od Zdeňka Makovského a Ivana Blažka z roku 1976 (v nástupním prostoru) a figurální mozaikou ze skla a růženínu od Oldřicha a Karly Vašicových z roku 1975 (ve vstupní hale). V uzavřeném západním atriu se nachází keramická plastika abstrahované ženské postavy od Jiřího Marka, která byla na své místo osazena roku 1978.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články