Posel krásy

1. 1. 2016 - 1. 1. 2038, Brtnice

Typ akce
Výstava
web
https://moravska-galerie.cz/kontakt/muzeum-josefa-hoffmanna/
Místo
Muzeum Josefa Hoffmanna
náměstí Svobody 263, Brtnice
zobrazit na mapě

Muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici u Jihlavy je součástí Moravské galerie a Muzeum užitého umění MAK a prezentuje dílo jednoho z významných architektů a designérů první poloviny 20. století. Josef Hoffmann stál u zrodu vídeňské moderny a byl spoluzakladatelem Wiener Werkstätte. Nová stálá expozice s názvem Posel krásy přibližuje Hoffmannův život a dílo, nahlíží na něj jako na inspiraci dnešních tvůrců, a zároveň se zaměřuje na Hoffmannův rodný dům se zahradou a stodolou. Právě z něj se na Hoffmanovu počest vybudovalo samotné muzeum.

Do expozice uvádí hned v průjezdu geometrická intervence od italsko-rakouské umělkyně Esther Stocker. V expozici jsou zahrnuti i současní umělci, kteří se Josefem Hoffmannem ve své tvorbě inspirují. Mezi nimi například žardiniéry a košíky na ovoce od afrického designéra Heatha Nashe nebo křeslo Kubus od Jana Plecháče.

V expozici jsou vystaveny originální Hoffmannovy předměty a modely jeho významných staveb, přibyly zde navíc tři nové, a to Sanatorium Purkersdorf, kabaret Fledermaus a palác Stoclet. Vystavené exponáty jsou organickou součástí interiéru, který upoutá originální výmalbou. Tu Hoffmann navrhl při přestavbě svého rodného domu na letní rodinné sídlo. V zahradě jsou k vidění nové herní prvky od tvůrců Herrmann & Coufal.

Vystavující současní tvůrci: Ondřej Čižmář, Klaudia Ďugelová, Bianka Sandra Fúkáriová, Caroline Mann, Heath Nash, Jan Plecháč, Jakub Polanka, Claesson Koivisto Rune, Esther Stocker, Petr Vykoukal

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články