Pouť českého anděla 2024

18. 5. 2024, Ctiněves

Typ akce
Ve měste
Místo
Ctiněves
Ctiněves, Ctiněves
zobrazit na mapě

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě českého anděla s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe.“ Akce je určena široké veřejnosti a je vhodná pro rodiny s dětmi.

Akce, která se uskuteční v sobotu 18. května 2024, se každoročně účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude zahájena ve Ctiněvsi pod kostelem v 10:00, poté se účastníci vydají na pouť na horu Říp, která má sedm zastavení a měří necelých pět kilometrů. Cesta na vrchol vede přes pramen Hamlouf k úpatí hory, okolo Řípu a dále až pod rotundu svatého Jiří. Putování bude zakončeno ve Ctiněvsi pod kostelem, kde bude program pokračovat až do večerních hodin. Vystoupí zde několik umělců a nejen pro nejmladší účastníky jsou připravena představení loutkového Divadla Volfi, ukázky lovecké kynologie a další. Mezi řemeslnými stánky s tvořivými dílnami a ukázkami lidových řemesel se představí též výrobce se značkou Regionální produkt Jizerské hory. Na stáncích bude zajištěno rozmanité občerstvení, např. ručně pražená káva, oblíbená domácí zmrzlina, steaky ze zvěřiny od místních myslivců, výběr piv z Podřipského rodinného minipivovaru atp. Po celý den bude otevřena místní restaurace U Praotce Čecha.

U příležitosti desetiletého výročí spolku se zde navíc uskuteční křest kalendáře Cesty Česka a vyhlášení vítězů fotografické soutěže z obou tras Poutní cesty Blaník–Říp a Poutní cesty Říp–Blaník.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články