Prague Sharp Fest 2024

14. 6. 2024 - 15. 6. 2024, Praha

Typ akce
Festival
web
http://www.klub007strahov.cz
Místo
Klub 007 Strahov
Chaloupeckého 1903/6, Praha
zobrazit na mapě

Prague Sharp Fest se koná 14. a 15. června 2024 na strahovské Sedmičce.

Direkt
Direkt byl založen jako odpověd na nedostatek „surového“ street punku v Praze cca v roce 1996. S nárůstem skinheadské subkultury se kapela stává více melodickou, ale výrazně punkový místy až hardcorový náboj si ponechává. Až do roku 2004 aktivně hraje na koncertech po České Republice i na pár festivalech, kde šíří myšlenky hnuti S.H.A.R.P. V textech se kapela zabývá sociálními tématy, svobodným smýšlením, se silným postojem proti rasismu a spojením anti-fašistické scény. Z důvodu odchodu jednoho z členů do zahraničí přestává kapela v létě roku 2004 existovat.V roce 2022 při setkání členů kapely se domlouvá natáčeni LP s materiálem z let 1998–2004 pod Knockout Booking-records.

Rozpor
Kapela hrající punk si prošla za téměř 25 let aktivního hraní více změnami v sestavě, tak jak to už ve většině takových kapel bývá zvykem. Během své pestré činnosti stihli odehrát spoustu koncertů hlavně po Slovensku a Čechách, ale také v Rakouskou, Anglii, a dalších zemích a nahráli 8 studiových alb. Kapela se ve svých textech snaží aktivně reagovat na různá společenská témata, na které mnohdy poukazuje živými koncerty například v uprchlickém táboru ve Vídni, nebo koncetním tour po romských osadách.

Red Bricks
Kapela Red Bricks byla založena během lockdownu v lednu 2021 v Backstreets v Hamburku. Poprve v Praze hráli v roce 2023 a nebudou chybět ani na prvnim ročníku Sharp Festu.

Aculeos
Hrající od roku 2013, před pár měsící oslavili 10 let výročí fungovaní. Mají za sebou první plnohodnotné LP. Jsou to stálice pražské scény a jedna z mála fungujících sharp kapel s jasným postojem

The Spartanics
Kapela pocházející z Lipska hrající od roku 2017, která má za sebou nespočet koncertů, Hudební vlivy padají do éry punk '77, které mixují s klasickým oi!. Tři alba: It Sounds Spartanic!, Declined a poslední z roku 2022 Sad Days For The Kids.

Fatal Blow
Tato antifašistická oi/punk kapela pochází z Walesu. Fatal Blow jsou tři přátelé z dělnické třídy, kteří si vybudovali loajální posluchače. Jsou spolu od roku 2017, před Fatal Blow spolu hráli již v mnoha kapelách a jejich hudba je silně ovlivněná klasickými oi kapelami ze 70. a 80. let, které zahrnují prvotní kulturu skinheadů, včetně protivládních a prodělnických témat. Aktuálně venku s novou deskou Rise Of The Underdog vydanou pod Mad butcher records.

The Bois
Nová sestava v plné sile, která v lonském roce vydala vinyl desku s názvem Rise Again v kooperaci labelu Insurgence Records a Skinhead Revolt Records. V Praze zahrají již potřetí. Jejich úderné texty zná každý sharp skin!

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články