Pragueshorts: Národní soutěž 2

29. 2. 2024 20:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kinosvetozor.cz
Místo
Kino Světozor
Vodičkova 41, Praha
zobrazit na mapě

Národní soutěž již několik let předkládá divákům to nejlepší z tuzemské tvorby. Tři programy obsahují hned 15 filmů, tedy množství, které odráží nejen fakt, že se Pragueshorts čerstvě otevřely i animované a dokumentární tvorbě, ale i upřímnou radost programového týmu z kvality domácí nabídky.

V tomto bloku naleznou diváci Mořskou sůl Leily Basmy, příběh o loučení se s rodnou zemí promítaný na loňském festivalu v Benátkách, 3MWh Marie-Magdaleny Kochové, stylisticky vysoustruženou a sympaticky „woke“ zprávu o dnešním světě uvedenou v Rotterdamu, a animaci Natálie Durchánkové Přes střepy nominovanou na studentského Oscara. Svébytný Bolavlk Nika Mlynarčíka ukáže všemožné bytosti vykukujících ze škvír mezi virtuálním a hmotným světem, zatímco svěží mockument Bzukot země Grety Stocklassy se důvtipně ptá, jakou zprávu by tak asi lidstvo mělo poslat mimozemské civilizaci. Tříčlenná mezinárodní porota udělí cenu pro nejlepší český film, s níž se pojí finanční odměna 2000 eur.

3MWh / Marie-Magdalena Kochová / Česká republika, 2024, 12 min. – Zaměstnanec jaderné elektrárny si stanovil maximální množství elektrické energie, kterou může za život spotřebovat. Nyní přišel čas rozhodnout se, jak energii, která mu ještě zbývá, využít.

Bzukot Země / Greta Stocklassa / Česká republika, 2023 / 29 min. – Evropská vesmírná agentura sestaví tým vědců, kteří mají za úkol poslat zprávu mimozemským civilizacím. Při práci na sestavení komplexní zprávy o lidstvu čelí tým nečekaným výzvám, včetně debat o tom, co by mělo být řečeno a jak. Film přináší humorný pohled na složitost lidské existence a výzvy mezihvězdné komunikace.

Bolavlk / Niko Mlynarčík /Česká republika, 2023 / 7 min. – Krátky film o sparkledozích, vlkodlacích a dalších věcech, které jsou JEN obrázky.

Přes střepy / Natálie Durchánková /Česká republika, 2023 / 4 min. – Skutečný příběh ženy, která při násilném sexuálně motivovaném útoku téměř přišla o život, odhaluje hrůzy této události i její následné emoční důsledky. Hlavním tématem filmu je však cesta hlavní hrdinky k vyrovnání se s tímto traumatem a jeho překonání jako důkaz odolnosti, síly a odvahy všech, kteří přežili podobnou zkušenost.

Mořská sůl / Leila Basma / Česká republika, Libanon, Katar, 2023 / 19 min. – Najle je sedmnáct a žije v Libanonu. Jednoho horkého letního dne musí rozlousknout dilema, které řeší každý mladý člověk v její zemi, a sice zda odejít, nebo zůstat. Dva muži v jejím životě na to mají svůj názor, ale oba asi čeká překvapení.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články