Praha: sídlo diplomatů II. – Paláce a zahrady na Malé Straně

22. 6. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Buquoyský palác
Velkopřevorské nám. 486/2, Praha
zobrazit na mapě

Druhá vycházku z cyklu věnovaného místům, kde působili a působí diplomaté, bude zahájena na Velkopřevorském náměstí, kde sídlí diplomatická zastoupení Francouzské republiky (v Buquoyském paláci) a Suverénního řádu Maltézských rytířů. Na tomto místě si účastníci připomenou kapitoly z dějin česko-francouzských vztahů v dávné i nedávné době a historii působení Maltézských rytířů v českých zemích; objasní si také specifické postavení řádu v diplomatických vztazích.

Na Maltézském náměstí uvidí budovy velvyslanectví Japonska a Dánského království – i ve vztazích s oběma těmito zeměmi najdou stopy významných historických osobností.

Projdou se i kolem Valdštejnského paláce. Mezi dřívějšími majiteli této působivé palácové stavby byli také významní diplomaté a v mezinárodních vztazích se výrazně angažují i někteří členové Senátu Parlamentu České republiky, který v paláci působí dnes.

Valdštejnská ulice je dovede do blízkosti Fürstenberského paláce, který je dnes sídlem velvyslanectví Polské republiky, a budovy velvyslanectví Belgického království. Tyto stavby uvidí nejen z ulice, ale i z výšky, až vstoupí do komplexu palácových zahrad na svahu pod Pražským hradem – Kolowratské, Malé Fürstenberské, Velké a Malé Pálffyovské a Ledebourské. Tady se výklad bude věnovat jak historii a výzdobě zahrad, tak šlechtickým rodům, které je budovaly a obohatily tak Prahu o několik překrásných míst. Vycházku zakončí právě v zahradách, kde se pak budou moci zdržet a pokochat se jedinečnými výhledy.

Praktické informace: -Sraz: na Velkopřevorském náměstí před Buquoyským palácem

  • Délka: cca 2 hodiny
  • Konec: v zahradách, kde lze zůstat dle účastníkových časových možností
  • Průvodkyně: Alexandra Brabcová
  • Zvýhodněné vstupné 200 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let 30 Kč.
  • Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace, není-li kapacita vycházky naplněna.
  • Vycházka se koná za každého počasí.

Vstup do zahrad je zpoplatněn – plné vstupné činí 160 Kč, snížené pro seniory 65+ a studenty ve věku 18–24 let 130 Kč, děti od 6 do 17 let 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP/P zdarma.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články