Praha šlechtická III: Šternberkové na Malé Straně

17. 3. 2024 16:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
AMU - před budovou
Malostranské nám. 258/13, Praha
zobrazit na mapě

Cyklus komentovaných vycházek Praha šlechtická se věnuje architektonickým skvostům, které si nechali v Praze postavit zástupci aristokratických elit, ale i příběhům jednotlivých osobností.

Na této procházce bude účastníkům představen rod Šternberků, který patří k nejstarším žijícím šlechtickým rodům; jejich původ je spojen se službou Přemyslovcům. Od století 18. byli Šternberkové zapsáni coby velcí patrioti mnohdy stojící v opozici vůči císařskému centralismu. Nebýt šternberské podpory, nevznikla by možná ani Národní galerie, přičemž za svou věrnost vlasti platili ve 20. století vysokou cenu. V souvislosti s pražskou stopou rodu se krom paláců malostranského a hradčanského zpravidla zmiňuje často již jen trójský zámek. Procházka ale představí ještě další „staropražské“ domy, jejichž historie je spjata s rodem s osmicípou hvězdou ve znaku. Průvodce nezapomene ani na přítomnost, doplní krátká představení současných představitelů rodu a mimopražských sídel s rodem spojených.

Komentovanou vycházku povede Michal Šedivý. Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Hudební a taneční fakultou AMU (v horní části Malostranského náměstí, před Lichtenštějnským palácem na adrese Malostranské náměstí 258/13).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Podrobnosti o dalších procházkách z cyklu Praha šlechtická jsou k nalezení zde a zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články