Pražský improvizační orchestr

23. 11. 2023 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - E.0 Sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Koncert Prague Improvisation Orchestra s nástroji vzniklými z nevyužitého a odpadního materiálu v rámci semestrálního tématu Budoucnost. Pražský improvizační orchestr (PIO) se vrací na Kampus Hybernská s dvojím programem! V první části budou pracovat s podomácku vyrobenými nástroji, recyklovanými materiály a tradičními nástroji, které jsou speciálně „připravené“ z běžných každodenních materiálů. Ve druhé části pak zopakují vybrané skladby z cyklu jazzových skladatelů Anthonyho Braxtona, Charlese Minguse a Sun Ra.

PIO založili v roce 2012 Petr Vrba a George Cremaschi jako platformu pro improvizaci ve velkých skupinách, která pracuje s dirigovanou i volnou improvizací, otevřenými partiturami a grafickou notací. Od té doby uspořádali více než šedesát představení, z nichž každé je jiné a obvykle specifické pro dané místo. Na každé konkrétní akci může být od sedmi do dvaceti účinkujících, často včetně vizuálních a pohybových prvků, a za svou existenci pozvali již desítky etablovaných zahraničních hostů.

Vystupující: Marcel Bárta, George Cremaschi, Jan Jirucha, Andrea La Rose, Pasi Mäkelä, Elia Moretti, Vojtěch Procházka, Petr Vrba

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články