Prune + 3:rma

4. 9. 2024 21:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis - Malá scéna
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Prune a 3:rma vystoupí 4. září v Paláci Akropolis.

Prune: Lucie Krpalová, která se do Brna přistěhovala z jihovýchodní Moravy, působila několik let spolu s Marií Adamovou v dívčím písničkářském duu Lav Lav. Poté si založila sólový autorský projekt Luu, který se plynule přetransformoval v Prune. Pod producentským dohledem Martina E. Kyšperského (Květy) vydala v roce 2016 svoji debutovou desku Kruhy. Prune v současnosti zpracovává anglický materiál na druhou desku, na které se aranžérsky podílí švédský hudebník Christoffer Strandh (sólový projekt Chris Beach) a pod rukama se jí shromažďují nové písně v češtině.

3:rma: Autorský projekt kytaristky Uršky Supej a zpěvačky Máši But. Projekt staví most mezi hudbou a poezií, v níž může posluchačstvo slyšet stopy jazzu, popu i folku a diskutovat o tématech jako feminismus, vztahy, víra atd. Inspiraci čerpají u hudebníků, jako jsou Bob Dylan, Laura Marling, Leonard Coen, básnířek Edny St. Vincent Millay a May Sarton, a v dílech Simone de Beauvoir nebo Virginie Woolfové. V jejich písních se projevuje kontrast mezi jednoduchými melodiemi a složitými tématy, jako je boj mezi ideálem a realitou, jimiž podněcují diskusi o otázkách, které společnost často přehlíží nebo odsouvá stranou.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články