Prvorepublikový večer

17. 2. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.grandcafeorient.cz
Místo
Grand Cafe Orient
Ovocný trh 19, Praha
zobrazit na mapě

Unikátní a nefalšovaný prvorepublikový večer se všemi náležitostmi se uskuteční v Grand Cafe Oriental v kubistickém domě U Černé Matky Boží. Hosté zažijí bohatý hudební program, přednášky, vystoupení dobových tanečníků a tříchodové menu.

Organizátoři akci popisují takto: „Bude se jednati o večer výstřední s répeirtoirem zaručeně pravých jazzových rytmů, neboť my již pokrokově nejsme ve vleku zkostnatělých zvyklostí a svazující morálky starého Rakouska-Uherska. Jest doba nová, výstřední tance jsou u nás povoleny, ba přímo vítány. My totiž nepovažujeme moderní taneční styly, jež k nám přicházejí ze zámoří, za divoké křepčení. A s chutí v tomto novém věku zavrhujeme unylé valčíky a polky.“

Dresscode: Vyžadován bude oděv společenský, ideálně u pánů doplněn elegantním motýlkem, gentlemani s obzvlášť vytříbeným vkusem budou vítáni ve smokingu. Dámám poslední výstřelky dobové módy dovolují vynésti i sukně a šaty kratších délek, dokonce i nad kolena.

Menu: Hned v úvodu mohou hosté těšit na uvítací drink. Přesné menu bude ještě včas upřesněno, ale již teď mohou organizátoři prozradit, že pravděpodobně jako hlavní chod budou servírovat smažený řízek s bramborovým salátem a jako dezert nabídnou kubistický pravoúhlý věneček.

Praktické informace: Při zakoupení vstupenky prosí organizátoři uvésti ctěný titul či společenské postavení (do poznámky či do e-mailu: info@prahaneznama.cz), ať už pravdě odpovídající či smyšlené, jak bylo zvykem za první republiky a doposud tak někdy bývá (např. pan vrchní rada, pan továrník s chotí, pan velkouzenář, pan architekt, pan generální ředitel apod.). Také organizátoři prosí o informaci, zda hosté ráčí preferovati stůl parketu blížeji (kdy si lépe vychutnají taneční parket), či raději stolek vzdálenější, kde snázeji mohou konverzovati.

Více informací na webových stránkách pořadatele.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články