Prvorepublikový večer

30. 11. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.grandcafeorient.cz
Místo
Grand Cafe Orient
Ovocný trh 19, Praha
zobrazit na mapě

Unikátní a nefalšovaný prvorepublikový večer se všemi náležitostmi. Tento večer se bude konat v prostorách slavné pražské kavárny Grand Café Orient. Kavárna má unikátní atmosféru. Nachází se v kubistickém domě U Černé Matky Boží, který, stejně jako interiér kavárny, vyprojektoval známý architekt Josef Gočár.

Praha Neznámá o akci píše: „Vyžadován bude oděv společenský, ideálně u pánů doplněn elegantním motýlkem, gentlemani s obzvlášť vytříbeným vkusem budou vítáni ve smokingu. Dámám poslední výstřelky dobové módy dovolují vynésti i sukně a šaty kratších délek, dokonce i nad kolena. Bude se jednati o večer výstřední s répertoirem zaručeně pravých jazzových rytmů, neboť my již pokrokově nejsme ve vleku zkostnatělých zvyklostí a svazující morálky starého Rakouska-Uherska. Jest doba nová, výstřední tance jsou u nás povoleny, ba přímo vítány. My totiž nepovažujeme moderní taneční styly, jež k nám přicházejí ze zámoří, za divoké křepčení. A s chutí v tomto novém věku zavrhujeme unylé valčíky a polky.”

Večerem provede vyhlášený orchestr Prague Rhythm Kings s moderním americkým i českým jazzovým repertoárem, dokonce s originálními nástroji. V druhé polovině večera se pak akce hudebně přesune na vlny swingu třicátých let s orchestrem Swing Melody.

Program bude proložen atrakčním programem s přednáškami a dobovými tanečníky, kteří budou předvádět dobové taneční styly, které si s nimi bude možné zatančit.

Po celou dobu programu se bude servírovat menu ze třech chodů. Zájemci se hned v úvodu mohou těšit na uvítací drink. Přesné menu bude ještě včas upřesněno, ale jako hlavní chod se pravděpodobně bude servírovat smažený řízek s bramborovým salátem a kubistický pravoúhlý věneček jako dezert.

Večerem bude provázeti Petr Ryska a Kateřina Racková.

Více informací na webu akce.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články