Pulz: Fvck_Kvlt + Dušan Vlk + SJ yellow

1. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

První březnový večer Prahu rozpulzují dvě přední jména slovenského alternativního rapu. V Paláci Akropolis premiérově vystoupí Fvck_Kvlt a Dušan Vlk.

Fvck_Kvlt

„Boh stojí pri nás podvratných,“ vzkazuje Fvk_Kvlt na svém loňském albu Cigán, kterou magazín Full Moon vyhlásil jako desku roku. Denis Bango patří k nejvýraznějším osobnostem slovenské alternativní hudby. Jeho osobitá kombinace punku a rapu je plná motivů úzkosti a hledání východisek. Hudbou komentuje společenské dění ve své rodné zemi, kterou napříč svými nahrávkami označuje i jako „Skurvensko“. Ve velkém sále Paláce Akropolis vystoupí vůbec poprvé.

Dušan Vlk

„Vonku je vojna a ty sa ma pýtaš, kde som bol?“ rapuje Dušan Vlk na aktuální desce Babie leto v podzemí. Na syrové novince se věnuje tématům deprese, drogových večírků i kapitalismu. Českému publiku se Vlk společně se svou crew, kterou tvoří Temný Rudo a DJ David San, představil třeba na festivalu Beseda. Jejich tvorba vyniká téměř punkovou energií, která nejlíp vyniká naživo.

SJ yellow

Je čerstvým závanem na pražské elektronické scéně. Ztělesňuje mladistvou energii za mixem i mimo něj. Angažuje se od mixování zběsilého BPM až po pořádání vlastních akcí (noRemorse a Duracell) v pražských klubech. Je rezidentkou pražských klubů Fuchs2, Milk 'n' Honey a erotických parties v pražském Le Clanu.

Po koncertech proběhne afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články