Pulz: něco něco + Lichnovský + Ivy Z

13. 9. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis - Velký sál
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Kapela něco něco se po dvou letech vrací do Paláce Akropolis. V rámci série Pulz své debutové album pokřtí Lichnovský a vystoupí také hudebnice Ivy Z.

Něco něco hrají lehkonohý indie pop, ve kterém lze slyšet vliv post-punku, české nové vlny i taneční hudby. Kapelu tvoří zpěvačka a textařka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává syntezátory i kytaru. Naživo je doprovází bubeník Václav Švestka. Za svou druhou desku jménem Útržky kapela získala nominace na ceny Vinyla a Apollo. S aktuálním albem Třetí se Alžběta ještě víc opřela do témat ženství a feminismu. Něco něco jsou pár a kapela. Spolu žijí, skládají a koncertují. A milují to.

Hudebník Zdeněk Lichnovský známý z kapely Parta vynikajících lidí se dává na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Ideálně napořád vychází 2. září na komunitním labelu Bad Names. Pokřtí ji i s hosty 13. září v Paláci Akropolis. Na produkci alba se podílel tvůrce klubových kopanců Martin Nouza (nevertouch) a s Lichnovským zpívá i weirdpopová hudebnice a skladatelka Lenka Zbořilová (ivy z).

Ivy Z – weird pop, slowcore, lo-fi. Třeba i takové nálepky dostává hudebnice Lenka Zbořilová. Upozornila na sebe jako zpěvačka a textařka kapely Billow. Posledních pár let ale září i na své sólové cestě pod pseudonymem Ivy Z. Celý večer série Pulz zahájí písně z letošního EP 23 nebo loňského alba let yours be the last burning heart. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Po koncertech následuje afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články