Quadrio – cesta do hlubin Nového Města

27. 6. 2024 16:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.quadrio.cz/
Místo
OC Quadrio
Spálená 2121/22, Praha
zobrazit na mapě

Jaká historie obestírá okolí obchodního centra Quadrio? Kdo věděl, že se zde kdysi dávno nacházela středověká osada zvaná Újezd svatého Martina a také nejstarší doložený židovský hřbitov v Praze? Účastníci se ponoří do hlubin minulosti a to doslova. Čeká je sestup do běžně nepřístupných gotických sklepů skrytých pod nohama návštěvníků Quadria. Také prozkoumají pozůstatky židovského pohřebiště v základech okolních domů. Poví si o tom, kde se rozkládala takzvaná Židovská zahrada, kdo na ní pohřbíval a jaký rozruch vzbudilo na přelomu tisíciletí její odkrývání. Aby účastníci získali nad staletími složité historie nadhled, zakončí procházku výhledy ze střechy budovy Quadria, odkud spatříte Nové Město jako na dlani.

Upozornění: Sestup do gotického podzemí je vhodný pouze pro fyzicky zdatné osoby, které se nebojí uzavřených prostor ani výšek.

Průvodkyní na komentované vycházce je Dagmar Winklerová. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

 • Místo setkání je v podloubí Quadria směrem k tramvajové zastávce Národní třída (ve Spálené ulic), před obchodem Sephora.
 • Vstup do prostor sklepů i polyfunkčního domu Quadrio je pouze na vlastní nebezpečí a jen pro fyzicky zdatné návštěvníky. Prostory nejsou vhodné pro děti, osoby s pohybovým handicapem či osoby trpící strachem z výšek a omezených prostor.
 • Na začátku akce samotné budou účastníci proškoleni o bezpečnosti, souhlas s pravidly pohybu po areálu bude nutné na místě potvrdit i písemně.
 • V prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a ohleduplně, následovat pokynů průvodce.
 • Povolena je pouze vhodná, nejlépe turistická obuv (podpatky jsou zcela vyloučeny). Doporučen je oděv, u kterého nebude vadit jeho zašpinění nebo poničení. Větší zavazadla jsou nepřípustná, kromě jiného brání při sestupu do sklepů (výjimkou by mohly snad být menší kabelky/tašky přes rameno; batohy jsou zakázány). Možno vzít si s sebou baterky.
 • Předpokládaná délka akce je min. 90 minut.
 • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ nouze uveden na vstupence.
 • Velikost skupiny je omezena kapacitou i obtížnou přístupností prostor.
 • Vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
 • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou informováni a informace bude zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
 • Organizátor na akci může pořizovat fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články