Radiant

12. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.jatka78.cz/
Místo
Jatka78 - Velká scéna
Bubenské nábřeží 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Podívej, jak hoří nebe.

Světlo. Přitahuje, vábí a vysiluje. Hladí, těší a uklidňuje. Kolik světla nás denně obklopí? Co je potřeba a co už spotřeba? Nestačilo by prostě jen zhasnout, zavřít oči a…? Nechat se obalit a naplnit tmou, tou, která je ozdravná, klidná a přece tak živá! Tma jako výherní lístek v loterii.

Světelné znečištění způsobuje nenapravitelné škody na přírodě i na zdraví lidí. Zářící skleník jako symbol toho, co jsme vytvořili, abychom toho hodně ztratili. Něco zraje, ale mnohem víc umírá. Tik ťak, ještě nám přece jen zbývá trochu času!

Tanečně novocirkusové představení Radiant je inspirované kauzou polských skleníků pro pěstování zeleniny, jejichž silná záře svítí jako stotisícové město. Rajčata a okurky po celý rok. Prosvícené do zralosti, i v zimě červenající se na talíři. Sladká chuť rajčat jako omamná vzpomínka na léto zalité sluncem.

Na představení navazuje krátká přednáška světelného experta, designéra a ochránce přírody Hynka Medřického. Hynek přiblíží divákům problematiku světelného znečištění, nabídne možná řešení a dá prostor diskuzi a vlastním dotazům.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články