Reality

9. 5. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://www.provazek.cz
Místo
Divadlo Husa na provázku
Zelný Trh 9, Brno
zobrazit na mapě

Hororová show o bydlení v Brně.

Brno. Město funkcionalistické architektury. Město bytových skandálů. Město nesčetných ubytoven. Chcete obchodovat s chudobou? Brno je vaše město. Chcete se postavit byznysu s bydlením? Nějaké to občanské hnutí se v Brně vždycky najde. Brno jako prostor k (d)obývání. Housing First? Brno First!

Do intimity rodinného bytu se zničehonic vlomí jiná realita. Na kolbiště, kde obvykle probíhají souboje o vstávání, dojedenou snídani a vyčištěné zuby, nečekaně vtrhne zápas o osudy městských bytů a jejich nájemníků. Reality se mísí, obavy rostou, duchové plují sdílenými prostory, a jestli na sváteční ubrus rozlil kávu syn, nebo zastupitelka, zůstává záhadou.

Autorská inscenace Petra Erbese a Borise Jedináka vychází z otázek, na které lidé s různými životními zkušenostmi nacházejí odlišné odpovědi: Jak se definuje důstojnost? A jak pohodlí? Jaký vliv má bydlení na identitu člověka a vnímání města, které se stalo jeho domovem? Lidé si umí představit horší bydlení, než je to jejich, i bydlení svých snů. Ale troufají si říct, jak by měli bydlet druzí? Jak vypadá příkladný byt pro čtyřčlennou rodinu? A z pozice jaké reality o bydlení těch druhých se vlastně rozhoduje? Bydlení jistě není žádná selanka. Ale musí to být zrovna horor?

Režijně-dramaturgická dvojice Petr Erbes (1991) a Boris Jedinák (1995) patří ke skupině mladých talentovaných tvůrců a absolventů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU sdružených v uměleckém uskupení 8lidí. Ve svých autorských inscenacích, často vycházejících z reálných příběhů či událostí, kladou důraz na otevřenou až hraniční inscenační formu, aktivní zapojení diváků a především témata rezonující se současnou společenskou situací. Reality jsou po Setkání spiklenců druhou autorskou inscenací, kterou na Provázku vytvoří.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články