Reality

11. 6. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://www.provazek.cz
Místo
Divadlo Husa na provázku
Zelný Trh 9, Brno
zobrazit na mapě

Hororová show o bydlení.

Brno. Město funkcionalistické architektury. Město s největším bytovým fondem v Česku. Město s mezinárodně oceněným pilotním projektem sociálního zabydlování. Město, které mohlo na svém území do roku 2025 ukončit bezdomovectví rodin s dětmi. Jak myslí na ty nejohroženější?

Autorská inscenace Reality vychází z brněnského dění kolem pilotního projektu Rapid Re-Housing, který do Česka přinesl osvědčenou metodu ukončování bezdomovectví Housing First, rozpoutal řadu rozporuplných reakcí a stal se tak zprávou o rozdělené společnosti. Reality inscenují rozhovory s účastníky projektu, kteří díky němu získali důstojné bydlení, a zápisy ze zasedání Zastupitelstva města Brna z let 2015–2019. Přináší konkrétní příběhy lidí, kteří většinu života prožili v bytové nouzi nebo přímo na ulici, i názory politiků, kteří o osudech těchto lidí rozhodovali. Jsou sondou do světa jistot a nejistot spojených právě s bydlením – nejen v Brně.

Jak se mohou reality občanů druhého největšího města u nás nepotkávat – a přece ovlivňovat? Jak moc se nám může realita našich bližních vzdálit? Jsme ochotni si ji k sobě pustit? Jak blízko?

Režijně-dramaturgická dvojice Petr Erbes a Boris Jedinák od absolvování KALD na DAMU působí jako dramaturgové v Divadle Na zábradlí a členové uměleckého uskupení 8lidí. Ve svých autorských inscenacích, často vycházejících z reálných příběhů či událostí, kladou důraz na otevřenou až hraniční inscenační formu, aktivní zapojení diváků a především témata rezonující se současnou společenskou situací. Reality jsou po Setkání spiklenců druhou autorskou inscenací, kterou na Provázku vytvořili.

V inscenaci se objevují explicitně zobrazené scény domácího násilí. Pro zvýraznění režijního záměru jsou také použity stroboskopické efekty, umělý dým a herci na jevišti kouří cigarety.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články