Reviens Bébel

17. 9. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.obecnidum.cz
Místo
Obecní dům - Smetanova síň
náměstí Republiky 5, Praha
zobrazit na mapě

Koncert věnovaný drsnému filmovému a divadelnímu herci Jeanu-Paulu Belmondovi si příznivci mohli vyslechnout již v rámci mimořádných koncertů Českého národního symfonického orchestru v roce 2022. Pro nebývalý ohlas byl projekt Reviens Bébel zařazen do programu znovu, tentokrát však při festivalu Prague Proms.

Jean-Paul Belmondo, přezdívaný Bébel, se vyjímal v rolích neodolatelných dobrodruhů nebo cyničtějších hrdinů. Pod vedením největších francouzských filmařů prokazoval odvahu a vynikající fyzickou kondici, a ani v nejriskantnějších scénách nepotřeboval náhradníky a kaskadéry. S bravurní schopností dokázal ovšem hrát i psychologicky náročné postavy. Jeho filmovými partnery se stali slavní herci Jean Gabin a Alain Delon. Z žen například uhrančivá Tunisanka Claudia Cardinalová.

Koncert, který si diváci mohou poslechnout ve Smetanově síni Obecního domu, nabídne ty nejznámější filmové melodie, které neodmyslitelně a navždy patří k jedinečnému Bébelovi. Pod taktovkou italského dirigenta Marcella Roty zazní hity z filmů Bezva finta, Policajt nebo rošťák, Muž z Ria, U konce s dechem nebo Muž z Acapulca.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články