Reynek_Renaud – Snění z Petrkova

10. 3. 2024 19:30, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://www.vilalowbeer.cz/cz/
Místo
Vila Löw-Beer
Drobného 297/22, Brno
zobrazit na mapě

Poetická divadelní inscenace ze života básníka Bohuslava Reynka a básnířky Suzanne Renaud.

Další z představení pracujících s tématem poezie a literatury. Navazuje na dramaturgickou linii započatou Blatným, Skácelem, Ortenem a Holanem. Představení je opět tvořeno na „tělo“ Werichovy vily a vily Loew Beer.

Text vychází z pramenů o životě manželky malíře a básníka Bohuslava Reynka Suzanne Renaud a jejich básnické tvorby. Jejich společný život na statku Petrkov na Vysočině vytváří hlavní inspirační zdroj našeho kusu. Poezie obou z nich a dramaticko-prozaický text Martina Dvořáka se stávají dějovou linií multižánrového představení. Představení je uváděno ke stému výročí životního setkání těchto dvou mimořádných osobností české kultury v roce 1923.

Komorní prostor Werichovy vily a vily Loew Beer v Brně resp. Káznice na Cejlu navozují atmosféru společného domova Reynka a Renaud na Vysočině v Petrkově. Rozdílnost povah, duševní světy obou, vzájemná inspirace, bolest ze ztráty domova ve Francii, vykořenění a život v nesvobodné zemi – to je několik z aspektů konceptu večera.

Novým inscenačním prvkem bude výtvarné řešení inscenace, jehož autor je akademický malíř Adam Panáček. Reaguje tak na výtvarnou rovinu Reynkovy tvroby. Scénář představení bude mísit prozaickou, dramatickou a poetickou rovinu. Vstřebává tak několik literárních forem, tanec, hudbu a výtvarnou složku.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články