Rhythm of the Rolling Hill + Venuše

27. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/
Místo
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha
zobrazit na mapě

Markéta Fagan: Rhythm of the Rolling Hill
Rhythm of the Rolling Hill je taneční performance, která pomalu odhaluje scénu sólové cestovatelky na cestě mezi českými kopci.

Markétu Fagan zajímají možnosti choreografie vlastního i kolektivního vědomí. Využívá stav plynutí, taneční improvizace a proudu vědomí jako ponorky do hlubších skulin mysli. Premiéru své původní tvorby měla v galeriích, divadlech a na festivalech po celé Evropě a Spojených státech. Komerčně choreografovala např. pro Apple TV+ a Spotify, tančila v hudebních videích pro umělce jako Fred Again, Jorja Smith a Dua Lipa. Vystudovala Expanded Dance Practice na London Contemporary Dance School, v současnosti sídlí v Praze.

Kasha Potrohosh: Venuše
Autorka Kasha Potrohosh se obrací ke studiím starých lidových zaříkadel, receptů či zaklínadel, obsahujícím těžký, morbidní misogynní narativ, které autorka nakonec přetváří na feministické kletby. Černá magie se tak stává nástrojem, který má ambiciózní cíl „upáliť“ patriarchát a toxické systémy, vykořisťování člověka a přírody. Performance pracuje se symbolikou, kouzly a rituály, přírodninami, které jsou spojené s lidovým dědictvím, aby divákům poskytla pocit propojení s tradicemi. Kasha ovšem nechápe magii jen jako formu mystiky, ale jako prostředek na vyjádření kritiky a odporu vůči násilí. Při práci se symbolikou a energií, které souvisí s lidovou kulturou, autorka vytváří pódiovou situaci, v níž se zaměřuje na otázky bezpečí, úcty a rovnosti v domácím i veřejném prostředí. Skrz vlastní křik a zpěv vyjadřuje bolest a manifestuje respektující sugesce pro veřejnost.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články