Robert Balzar Trio + Matej Benko Quintet

22. 10. 2024 19:30, Brno

Typ akce
Koncert
web
https://www.cabaretdespeches.com
Místo
Cabaret des Péchés
Palác Jalta, Dominikánského náměstí 2, Brno
zobrazit na mapě

Ačkoli se hudba Robert Balzar Tria proměňuje v čase a jistě i v závislosti na jeho členech, základem zůstává zůstává Robert Balzar, podle něhož je i kapela pojmenována.

Kontrabasista a baskytarista Robert Balzar, velmi výrazný pokračovatel takzvané české kontrabasové školy, se na české hudební scéně pohybuje už od druhé poloviny osmdesátých let. Nikdy nebyl striktním a dogmatickým vyznavačem jednoho hudebního stylu. Doprovázel popové zpěváky, přes dvacet let tvořil páteř doprovodné kapely šansoniérky Hany Hegerové, od roku 1998 je členem funkového bandu J.A.R. a v roce 2000 spoluzakládal s Danem Bártou fusion projekt Illustratosphere.

Nejniternějším žánrem, kterému se věnuje, je ovšem pro Roberta Balzara jazz. Během své kariéry měl tu čest stát za zády takových osobností jako Kurt Elling, John Abercrombie, Raul Midon, Benny Golson, Arturo Sandoval a další. Robert Balzar Trio založil v roce 1996, sjezdil s ním půl světa (USA, Velká Británie, Turecko, Švédsko, Maďarsko, Kypr, Izrael ad.) a natočil devět alb. To poslední vyšlo na samém konci loňského roku pod názvem Conversation. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby nebo úpravy nejen jazzových standardů. Právě těm je věnován zejména vedlejší projekt tria, kdy funguje ve spolupráci s Danem Bártou, který zde ještě více než v Illustratosphere odhaluje své improvizátorské a jazzové ledví.

Současnými členy Robert Balzar Tria jsou vedle kapelníka pianista Vít Křišťan a bubeník Kamil Slezák, oba mimořádně zkušení hudebníci s rozsáhlým mezinárodním hudebním vzděláním a velkým portfoliem současného muzikantského angažmá.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články