Royel Otis

9. 11. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.rockcafe.cz/
Místo
Rock Café
Národní 116/20, Praha
zobrazit na mapě

Z gauče na trůn: australští princové indiepopu se na cestě ke globální slávě zastaví v Praze.

Royel Otis jsou Royel Maddell a Otis Pavlovic, Royel Otis hrají kytarový indie pop, z jehož energie je na první dobrou zřetelné, jak moc si tihle dva muzikanti rozumí. Venku mají debutovou desku a taky cover Linger od The Cranberries, který se stal virálním TikToku. Na turné Glory to Glory vyrazí i s kapelou.

Česká klubová premiéra Royel Otis proběhne 9. listopadu 2024 v pražském Rock Café.

Royel Otis vznikli před pěti lety, znají se ale mnohem déle. Hodně o vzájemné chemii prozradila už první tři EP v čele se Sofa Kings, na které čerstvě navázali debutem Pratts & Pain. Ze začátku si dávali záležet na každém tónu, nejpozději songy Oysters in My Pocket a Bull Breed jim ale ukázaly, že cestu k úspěchu může dláždit i spontánnost. Rozruch kolem této australské dvojice letos způsobil cover Murder on the Dancefloor, kterému dala palec nahoru i sama Sophie Ellis-Bextor.

Hlavní je ale hudba samotné kapely, ta vzniká v úzké spolupráci dvojice Maddell/Pavlovic, která ráda připomíná, že se naučila krýt si navzájem záda, ať se děje cokoliv. Teď se Royel Otis děje mnoho dobrého, zahráli si na obřích festivalech jako Pukkelpop anebo Leeds a Reading, na australském turné předskakovali alt-J a na debutu spolupracovali s producentem Danem Careym, v jehož CV se najde i autorství hitu Slow od Kylie Minogue. O rostoucích číslech na streamingových platformách Royel Otis ví, ale sami je nesledují. „To za nás dělají naši tátové,“ svěřili se portálu Life Without Andy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články