S.I.O. Sides of In and Out – Performance In Process

16. 5. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
Místo
Spolkový prostor Úl
Frýdlantská 26, Praha
zobrazit na mapě

Taneční představení souboru 23 Poems Collective, S.I.O. Sides of In and Out – Performance in process, se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2024 od 20:00 v kulturním prostoru Úl. Po skončení představení bude možné setrvat na baru prostoru Úl, podívat se na videa, která vznikla během rezidencí v roce 2023–2024, posedět, diskutovat, nebo si zatančit.

S.I.O. Sides of In and Out – Performance in process je site-specific představením pro čtyři tanečnice a první uměleckou tvorbou uskupení 23 Poems Collective. Ve spolupráci s choreografkou projektu Kristýnou Peldovou vzniká jazyk vystavěný na základech instantní kompozice a strukturované improvizace. Projekt S.I.O. je reakcí na život ve společnosti. Člověk touží po propojení s tím, co mu uniká, pátrá po jednotě s vnitřním a vnějším světem, konfrontuje své i kolektivní představy o světě i o něm samotným, zbavuje se masek, aby se mohl otevřít sobě i druhým.

„Hej! Slyšíš mě? Vidíš mě? Cítíš mě? Slyším tanec, vidím hudbu, cítím vše a nic. Jsem v prostoru mezi – mezi myslí a tělem – tady nacházím svobodu. V totalitě nacházím „nic“. A z ničeho může vzkvétat cokoli. A tak jsme se potkaly a tančily, prožily harmonii a kakofonii čtyř těl a čekaly až společně prožijeme nic – nic, které je absolutní. Z ničeho to vše začalo a v ničem to opět končí. Společně tančíme skrze roztříštěné obrazy, abychom se mohly zase najít.“

Čtyři ženská těla / identity se společně pohybují skrze taneční a mluvené fragmenty. Každé tělo má svou jedinečnou, neustále se proměňující pohybovou architekturu. Každá identita přináší kousek svého nitra, své vlastní já, které se odráží v kolektivním prostoru. Svět tohoto představení je plný různorodosti a možností. Pohybové a mluvené obrazy vyvstávájí z inspirace kubismem a impresionismem.

Projekt je realizován s podporou Státního fondu kultury České republiky, Karlovarského kraje a Prahy 8.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články