SAKO – Zařízení na energetické využívání odpadu, spalovna

19. 5. 2024 09:00, Brno

Typ akce
Ve měste
web
https://www.sako.cz/
Místo
Spalovna odpadů SAKO Brno
Jedovnická 4247, Brno
zobrazit na mapě

Každý den sváží odpad z černých popelnic do zařízení na energetické využití odpadu, kde jej mění v čistou energii, která se vrací do brněnských domovů. Brněnská spalovna je jedním ze čtyř zařízení na energetické využití odpadů v České republice. Ročně promění v teplo a elektřinu více než 220 tisíc tun odpadu, což je odpad asi od 1,5 milionů obyvatel. Vlastní dotřiďovací linku a připraví k recyklaci více než 6 tisíc tun druhotné suroviny. Je otevřena všem, kteří o odpadu přemýšlí jako o surovině určené k dalšímu smysluplnému využití.

Účastníci prohlídky uvidí, co se děje se směsným komunálním odpadem, když opustí černé popelnice, jak se dá energeticky využívat a co se děje s vytříděnými odpady z barevných kontejnerů. Prohlédnou si srdce zařízení – obrovské dva kotle vyrábějící teplo a elektřinu z odpadu. Navštíví dotříďovací linku připravující plasty a papír k recyklaci.

SAKO je jedno ze čtyř zařízení na energetické využití odpadů v ČR. Ročně promění v teplo a elektřinu více než 220 000 tun odpadu, což je odpad asi od 1,5 milionů obyvatel. Vlastní dotřiďovací linku a připraví k recyklaci více než 6 000 tun druhotné suroviny.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články