Sasha Velour: The Big Reveal Live Show

27. 3. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.divadlo-broadway.cz
Místo
Divadlo Broadway
Na Příkopě 31, Praha
zobrazit na mapě

Sasha Velour, třpytivá intelektuálka, hvězda drag scény a vítězka 9. sezóny RuPaul’s Drag Race, přijede do Prahy se svojí Big Reveal Live Show. Sasha Velour se v pražském Divadle Broadway představí 27. března 2024. V prodeji budou i VIP balíčky zahrnující setkání se Sashou.

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly. Nebudou chybět kostýmy, lip-syncy, emocionální storytelling a spousta překvapení a šokujících odhalení. Koneckonců, je to Big Reveal.

Velour si získala srdce publika nejen svým vítězným lip-syncem v soutěžní show, která proslavila drag po celém světě, ale také svým renesančním přístupem k tomuto uměleckému žánru. Velour je fenomén: třpytivá intelektuálka a hvězda drag scény v novém představení vychází ze svojí stejnojmenné knihy The Big Reveal, která mapuje historii dragu, a mění ji v show, co rozesměje, dojme a pohltí. Nyní je šance nechat si vyprávět příběh umělecké formy, která tvoří queer komunitu, dotýká se fenoménu „campu“ a je osobní i politická.

Alexander „Sasha“ Hedges Steinberg (ona/oni), uměleckým jménem Sasha Velour (ona), je americká drag umělkyně, producentka, herečka, ilustrátorka a autorka působící v New Yorku. V roce 2009 získala prestižní Fulbrightovo stipendium, které ji umožnilo výzkumný projekt zaměřený na studium aktuálních uměleckých forem v Rusku.

V roce 2017 vyhrála soutěžní reality show RuPaul’s Drag Race, aktivně produkuje oceňované revuální newyorské drag večery NightGowns a za sebou má americké i evropské sólové turné se svým autorským představením Smoke & Mirrors. Brzy se také představí na obrazovkách platformy HBO Max v nové řadě cenami Emmy oceněného dokumentárního cyklu We’re Here spolu se svými kolegyněmi z branže Jaidou Essence Hall a Priyankou. Letos v červnu se její vlastnoručně ilustrovaný autoportrét objevil na obálce prestižního magazínu The New Yorker.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články