Seasick Steve

29. 10. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.musicbar.cz/
Místo
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha
zobrazit na mapě

Americký bluesman Seasick Steve se vrací po dvou letech do Prahy s novým albem A Trip a Stumble a Fall Down Your Knees (vychází v červnu 2024) a jak sám říká, je to album, na které je doposud nejvíc pyšný. Seasick Steve svými songy vypráví příběhy, které přináší život.

Rodným jménem Steven Gene Wold se narodil v roce 1951. Na kytaru začal hrát už v osmi letech, ve třinácti utekl z domova, aby se toulal po Spojených státech. Živil se jako kovboj, námezdní dělník, přivydělával si jako muzikant i nahrávací technik ve studiích, stal se také hudebním producentem.

Seasickovo svérázné dřevní country punk blues nese všechny znaky samouctví. Syrový hlas i prstoklad vždy přizpůsoboval vlastnoručně vyrobeným kytarám z krabic od doutníků, plechovek, automobilových poklic nebo násad od krumpáčů – se třemi i jednou strunou. Hraje ale i na běžné kytary, banjo a mistrovsky ovládá slide. Svůj nejslavnější nástroj – The Three-String Trance Wonder – koupil v Mississippi od kamaráda, kterému ve stodole visel jako dekorace. Slávu mu přineslo vystoupení v televizní show Live on Jools Holland v roce 2006. V domnění, že ho nikdo neposlouchá, odhodil na konci vztekle kytaru, jenže už následující ráno se kolem něj strhla lavina zájmu. Je to jeden z nejpozoruhodnějších průlomů v hudební historii.

Steve v následujících letech vydával platinová alba, dvakrát získal nominaci na Brit Awards, vystupoval v londýnském Wembley i na největších světových festivalech, jako jsou Glastonbury či Roskilde. Již dvakrát se představil na festivalu Colours of Ostrava a v Praze na svých koncertech v Lucerna Music Baru vytvořil nezapomenutelnou atmosféru. Doprovází ho švédský bubeník Dan Magnusson.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články