Senyawa

8. 9. 2024, Praha

Typ akce
Klub
web
http://www.crossclub.cz/cs/
Místo
Cross Club - venkovní stage
Plynární 23, Praha
zobrazit na mapě

Návrat indonéského dua Senyawa se uskuteční na venkovní stage holešovického Crossu 8. září.

Autorskou dvojici tvoří Wukir Suryadi, který vlastnoručně vyrábí instrumenty, často strunné i perkusivní hybridy, co zaujmou jak svým vzhledem, tak zvukem, a Rully Shabara, mistr rozšířených vokálních technik, které sahají od řevu přes hrdelní zpěvy a glosolálie po podmanivé nápěvy.

Dá se tu mluvit o atavismu a avantgardě zároveň. Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem. Frenetické zvukové změti se střídají s folkovými popěvky a surovými industriálními plochami. Vedle vlastních šamanských seancí je Senyawa také nakloněna spolupracím, jmenujme třeba ty se Stephenem O’Malleym, Damo Suzukim, Kazuhisou Uchihashim nebo Keiji Hainem.

Klíčovým aspektem ale zůstávají živá vystoupení. Zemitý přístup Senyawy, který klade důraz na propojení mezi lidmi navzájem i mezi člověkem a přírodou, vyniká nejvíce tehdy, když je možné sledovat každý pohyb a zvuk dvojice, v davu a při adekvátní hlasitosti. Svou českou premiérou v roce 2022 oslnili a tentokrát vystoupí na otevřené scéně v pozdním létě 2024.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články