Šest na pětce: Trio d'Anches

14. 11. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kpsmichov.cz/
Místo
Komunitní Prostor Smíchov
Na Doubkové 2040/8, Praha
zobrazit na mapě

Jan Souček je laureátem několika mezinárodních soutěží – Pražské jaro 2008 (3. cena) a Lodž 2005 (1. cena), semifinalista mezinárodní soutěže v Ženevě (2010) a japonské Kuruizawě (2006). V roce 2001 byl členem Gustav Mahler Jugendorchester. Od roku 2006 působí jako hobojista PKF — Prague Philharmonia a v současné době též v orchestru Státní opery.

Anna Paulová získala 2. cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde získala ještě řadu zvláštních ocenění, dále 1. cena a titul laureáta na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala také Cenu Nadace Život Umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže. Jako sólistka vystoupila s řadou domácích i zahraničních orchestrů. Také patří k vítězům konkurzu Zahraj si s Českou filharmonií a v červnu 2014 tak vystoupila jako sólistka s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. V roce 2016 se stala stipendistkou Nadace Český hudební fond a zabývá se hudbou 20. a 21. století. Zaměřuje se na skladby českých skladatelů (Bohuslav Martinů, Karel Husa, Viktor Kalabis, Miloslav Ištvan, Vladimír Tichý, Lukáš Matoušek, Aleš Pavlorek).

Ondřej Šindelář vystudoval Hochschule für Musik ve švýcarské Basileji ve třídě italského fagotisty Sergia Azzoliniho a později pokračoval ve studiích staré hudby a historických nástrojů na Schola Cantorum Basiliensis. Byl členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Hrál s festivalovým orchestrem ve švýcarském Verbier, londýnským Philharmonia Orchestra, nebo třeba Kremeratou Balticou. Je zakladatelem Belfiato Quintetu, českého komorního dechového souboru, který funguje od roku 2005.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články