Sestra

8. 4. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://divadlonaorli.jamu.cz/
Místo
Divadlo na Orlí
Orlí 19, Brno
zobrazit na mapě

„Něco ve mně chtělo umřít, ale vydělával jsem prachy.“

Syrově poetický ponor do hlubin zběsilých devadesátek, v němž spolu s Potokem – novodobým Everymanem – diváci okusí hranice poznaných i zatím spících vesmírů, a co víc, dohlédnou až k samým prazákladům dneška. Nachází se totiž v roce x po výbuchu času, po šoku ze svobody, z přemíry dosud nemyslitelných možností. Staré Československo je „napadrť“ a nový svět se ze střepů teprve rodí. Jenže kdo rozhodne, co se smí a co už ne, když andělská tvář se slévá ve škleb Ďábla a na nového Spasitele se teprv čeká?

Přízračné svědectví jednoho životního putování. Putování až na samé dno hnusu a zábavy z něj. A neustálého hledání. Nejen Potok – každá z postav tohohle rozteklého panoptika hledá ve společenství své místo. Svou dobrou démonku, co by ho ochraňovala. Spalující lásku, co by jej vracela k životu, k sobě samému. Víru. Moc. Jistotu. Každý hledá a učí se v tom všem prostě být.

Jevištní adaptace stejnojmenné románové prvotiny Jáchyma Topola. Absolventská inscenace 4. ročníku herectví a 2. magisterského ročníku režie-dramaturgie KČD pražské DAMU.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články