Setkání s šansony 21. století

17. 2. 2024 19:00, Vysoká

Typ akce
Koncert
web
https://antonindvorak.cz/
Místo
Památník Antonína Dvořáka
Vysoká u Příbrami 69, 262 42, Vysoká
zobrazit na mapě

Pokračování cyklu Setkání s…, během kterého budou představeny hudební žánry vycházející z klasické hudby. V únoru je na řadě představení moderních šansonu v podání Barbory Šampalíkové a Václava Tobrmana.

Barbora Šampalíková – zpěvačka, šansoniérka, herečka
Vystudovala Pražskou konzervatoř, poté Konzervatoř Jana Deyla. V divadle začala účinkovat ve svých sedmnácti letech a věnuje se mu dodnes. Šamplíkovou lze vidět například na prknech divadla Semafor, v Hudebním divadle Karlín, v divadle Na Fidlovačce, v divadle Bez zábradlí a v divadle Hybernia. Je také dlouholetou členkou Orchestru Karla Vlacha a sólistkou Septet Plus Orchestra Dalibora Kaprase. Se svou kapelou pravidelně pořádá koncerty v Malostranské besedě, kde znamenitě interpretuje nejen šansony Hany Hegerové, Zuzany Navarové, ale také autorskou tvorbu pianisty, skladatele a textaře Petra Ožany.

Václav Tobrman – pianista, zpěvák, moderátor
V roce 2014 získal druhé místo v prestižní soutěži Pianista roku. Václav je také vyhledávaným korepetitorem a učitelem hudby. Soukromě vyučuje hru na piano, klávesy, kytaru, ukulele a v neposlední řadě učí zpěv. Působil jako uznávaný pedagog například na Mezinárodní konzervatoři Praha, Taneční konzervatoři Praha, VOŠ Herecké Praha a ZUŠ Harmony. V poslední době se věnuje tvorbě reklamních znělek, firemních motivačních písní, scénické hudby k divadelním představením, filmové hudbě a vytváření nejrůznějších narozeninových a svatebních písní podle přání zadavatele.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články