Severské road movies

12. 4. 2024 15:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.edisonfilmhub.cz
Místo
Edison Filmhub
Jeruzalémská 1321/2, Praha
zobrazit na mapě

Pásmo krátkých filmů bude promítnuto v rámci International Road Movie Festival Prague Edition.

Muž s kazetami / Olof Berghe / Švédsko 2023 / 37 min. – V roce 1993 si švédský umělec Peter Apelgren v bazaru v Göteborgu koupil krabici použitých audiokazet. Ukázalo se, že na nich jsou nahrávky muže z jeho výletů, které podnikl v 70. a 80. letech. Od roku 1994 moderátor rádia Stefan Livh a novinář Tomas Tengby začali vybrané nahrávky pod názvem En svensk man på resa (Švédský muž na cestách) vysílat během pořadu Morgonpasset na rádiu Sveriges Radio P3. Kladli si otázku, kdo je muž, jehož hlas je na nahrávkách slyšet. Proběhlo několik pokusů jeho identitu zjistit, avšak úspěšný byl až v roce 2021 novinář Peter Gropman.

12 000 km / Erik Nylander / Švédsko 2019 / 28 min. – Kvůli negativnímu vlivu na životní prostředí se skupina extrémních švédských lyžařů a snowboardistů rozhodla necestovat již dále letadlem. Namísto toho si na svých výpravách za dopravní prostředky zvolila trajekty a vlaky, které je ze Stockholmu dopraví až za vysněným japonským prašanem. Na své cestě nejdelší vlakovou tratí dělají zastávky v odlehlých lesích Sibiře, vydávají se na průzkum nedotčených hor a na vlastní kůži zažívají ruskou pohostinnost. Po dosažení Japonska sledujeme jejich cestu Zemí vycházejícího slunce, kterou provází humor, nečekaná setkání a impozantní freeridové sjezdy.

Dave jde na západ / Joe O'Connor / Velká Británie 2018 / 20 min. – Muž z hrabství Derbyshire se pokouší uběhnout 10 maratonů za 10 dní navzdory vlastním fyzickým omezením a nedostatku řádného tréninku.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články