Síla autentického projevu – tělo jako komunikační nástroj i zbraň

16. 4. 2024 18:30, Brno

Typ akce
Ve měste
Místo
Divadlo Koráb
Jánská 12, Brno
zobrazit na mapě

Co může člověk udělat pro to, aby vystupoval přirozeně a uvolněně a posílil tak důvěryhodnost svého projevu v pracovním i osobním životě? Co jsou zaručení „zabijáci“ autenticity? Kdo zná hranice své komfortní zóny a pracuje s nimi vědomě? Kdo ví, jak působí na první pohled na neznámé lidi a jak to může ovlivnit? Koho zajímá rozdíl mezi „přirozeným charisma“ a „vytvořenou image“? Kdo se chce cítit ve svém těle svobodně a uvolněně?

Pakliže někoho zajímá odpověď na některou z těchto a dalších otázek, může si přijít pro inspiraci, jak se ve stresových situacích naučit ovládat rušivé elementy svých vnitřních pocitů ve vnějším projevu. Herečka Kateřina Janečková účastníkům díky své unikátní metodě ukáže, jak tělo a mysl mohou harmonicky spolupracovat a stát se tak plnohodnotným nástrojem k přirozenému a uvolněnému vystupování, které udrží pozornost posluchačů a posílí důvěryhodnost projevu. Účastníci zjistí, že snaživost i nejistota = křeč. To, jaký člověk je nebo jak se cítí/vnímá v různých prostředích, nemusí být totožné s tím, jak působí na neznámé okolí. Ať už se člověk věnuje herectví, pracujete na vedoucích pozicích nebo ho jen zajímá osobní rozvoj – vnímáním řeči těla se realizuje až 90 % každodenní komunikace. V průběhu interaktivního večera získají účastníci rady a tipy od profesionální herečky, která své bohaté zkušenosti ze světa herectví a osobního rozvoje propojila ve výukovou metodu. Její síla není pouze v teoretickém poznání daných témat, ale díky možnosti osobního prožitku nabízí jejich vědomé uchopení, které posune komunikaci a sebedůvěru na novou úroveň.

Kateřina Janečková vyrostla v hereckém prostředí a od svých 11 let se tomuto oboru věnuje aktivně. Má za sebou desítky rolí v oblasti divadla, TV i filmu (např. Ošklivka Katka, Ulice, Národní Třída, kde získala i nominaci na Českého Lva atd.). Vzdělání získala na činoherní konzervatoři a na HAMU v oboru Nonverbální divadlo (pantomima, klaunerie, fyzické divadlo a autorská tvorba). Od roku 2016 působí jako lektorka a herecký kouč. Je spoluzakladatelka hereckých workshopů Kalegro, které nabízí workshopy pro herce, firmy, školy i zájemce o osobní rozvoj. A spoluzakladatelka veřejné platformy Herecká databáze Kalegro.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články